AUTOMATYKA BRAM

Najczęściej doceniamy zastosowaną automatykę bram wjazdowych w sytuacjach skrajnych, podczas niepogody, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy siedząc w rozgrzanym aucie, widzimy za szybą obfite opady śniegu i objawy ściskającego mrozu, odczuwając tym samym wyjątkowy dyskomfort na samą myśl o wyjściu z samochodu. A tak, wystarczy jeden ruch na pilocie lub smartfonie i dojazd pod sam dom mamy otwarty. Oczywiście ten „obraz” nie jest przyczynkiem do decyzji o wyborze automatyki bramowej, ponieważ jest to proces zastanawiania się nad sensownością inwestycji. Gdy ilość cykli (otwieranie i zamykanie) jest znikoma, skorzystanie z możliwości automatycznego otwierania bramy wjazdowej być może mija się z celem, ale ostateczna decyzja jest i tak wyłącznie indywidualną sprawą każdego klienta. Jeśli jednak chcemy zainstalować automatykę do bramy, jest to zazwyczaj ukierunkowane na wygodę. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja występowania wielokrotności cykli, a więc konieczności częstego otwierania i zamykania bramy wjazdowej, zwłaszcza w zastosowaniach ogrodzonych osiedli mieszkaniowych, przedsiębiorstw handlowych i produkcyjnych, czy wręcz przemysłowych. W tych przypadkach występuje wymóg stosowania automatyki do bram, bo przecież trudno wyobrazić sobie fizyczną obsługę nierzadko ciężkich elementów. Również bramy segmentowe bez dedykowanego systemu automatyki nie mogą samodzielnie funkcjonować.

Na co zwracamy uwagę przy wyborze automatyki

Wybór konkretnej automatyki do bram podyktowany jest zazwyczaj określonymi potrzebami i warunkami, które muszą być spełnione. Zupełnie inna będzie potrzebna dla bramy segmentowej z uwagi na jej nietypowe funkcjonowanie, a inna dla bramy przesuwnej, czy też przesuwnej dwustronnej. Również bardzo ważnym parametrem jest zarówno rozmiar bramy, jak i jej ciężar. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ nieodpowiednie dobranie siłownika może powodować opóźniony czas otwierania bramy, a nierzadko uszkodzenia napędu. Dostępne siłowniki z powodzeniem można dobrać do określonej wagi, nawet gdy brama jest wyjątkowo duża i ciężka. Oczywiście ten schemat dotyczy również napędu, który musi odpowiadać parametrom produktu. Dzisiaj mamy do czynienia z innowacyjnymi konstrukcjami napędów, które z powodzeniem poradzą sobie nawet w szczególnie trudnych warunkach. Nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy, która determinuje wybór automatyki do bram tj. konstrukcja samonośna lub szynowa. Zależność wydaje się oczywista, a odpowiedni dobór konieczny. Wszystkie proponowane przez nas rozwiązania mają możliwość sterowania otwieraniem i zamykaniem z poziomu pilota oraz smartfona.

Inwestorzy z Poznania i terenu Wielkopolski decydując się na ofertę naszej firmy, w tym również montaż, mają pewność doskonale dopasowanej do warunków i potrzeb automatyki do bram, zwłaszcza że każdy przypadek jest analizowany w sposób indywidualny, co również przekłada się na wyjątkową wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Korzystając z formularza kontaktowego lub innej formy masz okazję uzyskać wszelkie informacje oraz wstępną wycenę planowanej inwestycji i, co ważne, bez zobowiązań.

Bramy segmentowe

Funkcjonujące w ofercie N-INSTALACJE Poznań bramy segmentowe dedykowane są właścicielom posesji o niezbyt dużej szerokości uniemożliwiającej zastosowanie innych rozwiązań. Wykorzystanie odpowiedniej automatyki do tego rodzaju bram pozwala na komfortowe i bezproblemowe otwieranie i zamykanie z poziomu pilota i smartfona.

Bramy przemysłowe

W zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa N-INSTALACJE Poznań proponuje właścicielom doskonałe bramy przemysłowe samonośne w jednym elemencie lub w dwóch naprzeciwległych z odpowiednio dobraną automatyką bramową. Bezproblemowe i funkcjonalne rozwiązanie pozwala na efektywne sterowanie ruchem pojazdów.

Bramy przesuwne

W zależności od potrzeb indywidualnego klienta z Wielkopolski oraz warunków funkcjonujących na danej posesji N-INSTALACJE Poznań proponuje doskonałe bramy przesuwne samonośne lub poruszające się na kołach w szynie. Możliwość określonego wyboru dotyczy również produktów składających się z dwóch lub jednego elementu.

Nasze realizacje

Nowoczesne albo klasyczne, proste lub o finezyjnej formie. Posiadamy w sprzedaży różnorodne warianty rozwiązań, zajmujemy się też montażem. Przejdź >>

Kontakt

N-INSTALACJE.PL
ul. Czwartaków 20
61-495 Poznań

tel: 795 554 459
e-mail: biuro@n-instalacje.pl
Formularz kontaktowy

Darmowa wycena!

Skorzystaj z naszej darmowej, indywidualnej wyceny!

Obsługiwany obszar